Mekanik Tesisatta Dijital Dönüşüm Sanal Sergisi  

TMMOB / Makine Mühendisleri Odası - sektör derneklerinin desteği ve teknoloji firmalarının katkılarıyla hazırlanan;  Mekanik Tesisatta Dijital Dönüşüm Etkinliği ve Sanal Sergi etkinliği 28 – 30 Mayıs 2020 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Etkinliğin açılış konuşmasını  Oda Başkanı  Yunus Yener yaptı. Etkinliğin, sektörde dijitalleşme için önemli bir adım olduğunu vurgulayan Yener, “Odamız, İstanbul Şubemizin öncülük ettiği, sektör derneklerimizin iş birliği ve teknoloji firmalarımızın katkılarıyla hazırladığı bu etkinlik sayesinde hem sektör için hem de Türkiye için önemli bir adım atıyor. TMMOB’ye bağlı odalardan birisi olan Makine Mühendisleri Odamız, gerek meslektaşlarımız gerekse sektör için bir ilki gerçekleştirerek dijitalleşme konusunu ele alıyor.

Covid-19 pandemi süreci, bu etkinliğe katılan bütün kuruluşları kapsamak üzere söylüyorum, meslek alanlarımızın ve uzmanlıklarımızın ne denli önemli olduğunu bir kez daha gösterdi. Bu çerçevede Odamız ile iklimlendirme sektöründe faaliyet gösteren ISKAV, İSKİD MTMD, TTMD, MÜKAD ve TRFMA’nın, öncelikli olarak pandemi önlemlerine yönelik ortak çalışmalar için ortaklaşa bir İklimlendirme Teknik Kurulu oluşturduğunu buradan duyurmak istiyorum.” dedi ve etkinliğin verimli ve üretken geçmesini dilediğini belirtti.

Oda Başkanım Yunus Yener’in ardından söz alan MMO İstanbul Şube Başkanı İbrahim M. Tataroğlu, “Son iki dönemdir, dijitalleşme yönünde attığımız adımların faydasını özellikle pandemi sürecinde oldukça net gördük. Gün geçtikçe güçlenen dijital alt yapımız sayesinde, pandemi süreci boyunca üye hizmetlerimizi sorunsuzca devam ettirebildik. Derneklerimizin ve firmalarımızın katkılarıyla hazırladığımız bu dijital etkinlik de işte bu sürecin bir parçası olarak karşımızda duruyor. Bu çalışmanın sorunsuz şekilde gerçekleştirilmesi için emek veren, başta Şube Sekreterimiz C. Ahmet Akçakaya olmak üzere, tüm mesai arkadaşlarımıza, sektör derneklerine ve firmalarımıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından, ilk gün gerçekleştirilen  sunumlar;  792 farklı katılımcı ile gerçekleşen etkinlik, dernek başkanlarının konuşmaları ve dijital sergi ziyareti ile tamamlandı.   Etkinlik için oluşturulan sanal sergi etkinlik sonrasında da bir  ay boyunca faaliyet göstermeye devam edecek.